Автор Тема: Усадьба Шидловских, Старый Мерчик  (Прочитано 1127 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21041
  • Поблагодарили: 979 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Садиба Шидловських, Старий Мерчик
Садиба «Старий Мерчик» вважається однією з найстаріших садиб східної України. Колись великий палацово-парковий комплекс належав відомому роду Шидловських, одному з найбільших землевласників Харківщини.
Сімейство Шидловських походить від польської знаті. В основному вони проживали на територіях Мінського і Вітебського воєводств Великого Князівства Литовського. Перші згадки про цю сім'ю на території України відносяться до 1677 році і пов'язані з ім'ям генерал-майора армії Петра I - Федором Володимировичем Шидловским. Пізніше маєток успадкував його племінник - Лаврентій Іванович. Садибу потім довго ділили між собою численні родичі, але в результаті село Всехсвятское (так називався раніше Старий Мерчик) виявилося в руках Григорія Романовича Шидловського. Саме при ньому садиба отримала розквіт і стала улюбленим місцем для харківської знаті. У 1777-1778 роках Григорій Шидловський побудував в Старому Мерчику величезний двоповерховий будинок-палац, а також кам'яні флігелі, де розміщувалася кухня, приміщення для прислуги і навіть гостьовий будинок, але сьогодні від колишньої величі знаменитої садиби мало що збереглося.
А колись садиба була центром світського життя для всіх навколишніх маєтків. Тут проходили бали і звані вечері, зустрічалися знатні купці і магнати. На старих фотографіях палац в Мерчику виглядає дуже навіть нічого. Будівля вважається єдиним в регіоні, що належать до стилю французького класицизму, і завжди привертало увагу мистецтвознавців.
В наші дні садиба втратила своє багатство і велич і являє собою досить сумне видовище.
Тип місця:покинуті об'єкти, архітектура, замки, садиби, фортеці
Вхід:безкоштовний
Парковка:не облаштована
Доступність:вільна
Цікавість:єкстрім

Старий Мерчик, Харківська обл.
GPS 49.9812126, 35.7580519
Отчеты на нашем форуме:
1. ...
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 
Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Александр 1974

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal