Автор Тема: Благовещенский собор  (Прочитано 1540 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21050
  • Поблагодарили: 991 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Благовещенский собор
« : 26-07-2021, 15:26:10 »
Благовіщенський собор, м Харків
За часів заснування Харкова, була закладена церква Благовіщення Пресвятої Богородиці - 1655 р в той час як Покровський собор був заснований вже тільки в 1689 році. Звичайний дерев'яний однопрестольний храм з окремою дзвіницею і простий плетених огорожею залучав під свої склепіння простих людей з народу. Церква мала традиційну для української архітектури того періоду трибанну форму. Згодом кількість прихожан збільшувалася, але коли постало питання про розширення приходу, храм повністю згорів. Відразу ж, в 1738 році на попелищі було відбудовано новий храм, який є повною копією попереднього.
Пізніше з невстановлених причин дерев'яний храм був перебудований в кам'яний собор - роботи велися під керівництвом відомого зодчого Ярославського. У 1836 році були добудовані дві нові межі. Загальний стиль споруди був яскравим прикладом раннього класицизму. В кінці XIX століття Харків вже був великим і розвиненим містом, відповідно, загальний стиль міської забудови вимагав зміни зовнішнього вигляду храму. Як тільки було прийнято рішення перебудувати Благовіщенський собор, в рекордно-короткий термін було зібрано 340 тисяч рублів пожертвувань. На зборах опікунської ради був обраний і новий зодчий, М. І. Ловцов.
Благовіщенський собор Харкова - це один з трьох храмових комплексів, що входять до сімки чудес Першої столиці України. Це один з найстаріших храмів міста, який вражає величністю своєї архітектури і в наші дні залишається чинним.
Тип місця:релігійне
Вхід:безкоштовний
Парковка:є
Доступність:вільна
Цікавість:...

м. Харків.
GPS 49.9905116, 36.2239623
Отчеты на нашем форуме:
1. ...
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 
Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Александр 1974

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal