Автор Тема: Бабаевский историко-краеведческий музей, пгт Бабаи  (Прочитано 1273 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21045
  • Поблагодарили: 987 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Бабаївський історико-краєзнавчий музей, смт Бабаї
Бабаєвський музей був створений в 1978 році як музей «Бойової і трудової Слави». Розміщувався він в одному залі. Це грамоти, листи, прапори, предмети періоду Другої світової війни. Невеликий куточок етнографії.
У 2006 році відбулася реорганізація музею. Він отримав нові приміщення. У 2015 році музей отримав назву «Бабаєвський Історико краєзнавчий музей». Сьогодні музей має 6 залів.
Найбільший - «Зал бойової Слави». В цьому залі експонуються предмети Другої світової війни і куточок присвячений Чорнобильцям - односельчанам.
У залі етнографії зберігаються знаряддя праці періоду кінця XIX - початку ХХ століття. Етнографічний матеріал розповідає про життя і побут селян.
Зал історії селища Бабаї містить інформацію про князів Щербінін, про Архангело-Михайлівському храмі, про Григорія Сковороди, який гостював у 70 роках 18 століття у Я.Правіцкого.
В 4 залі - 50-70 роки 20 століття, куточок Клавдії Шульженко колекція годинників радянського періоду, колекція телефонів смичкових інструментів.
У 5 залі представлені колекції, що знайомлять з археологією, боністика, нумізматика, філателія, філокартія, філотайміею, фалеристикою. Колекція порцеляни українських заводів: Городниці, Буди, Київського експериментального, Дружківки. В цьому залі знаходяться також картини місцевих художників - Георгія Бережного, Миколи Дородного, художників-самоучок Івана Благого, Володимира Рогова, Євгенія Борисенко.
Зовсім недавно відкрили новий зал: «Природа нашого краю». За допомогою місцевого жителя Олександра Соловйова і генерала Олександра Крікушенко музей поповнився майстерно виконаними опудалами тварин і птахів.
Музей давно вже вийшов з рамок простого експонування і зберігання пам'яток історії та культури. При музеї працює гурток історії та краєзнавства. Члени гуртка проводять екскурсії, займаються вивченням історії свого краю.
Тип місця:музей
Вхід:платний
Парковка:не облаштована
Доступність:пн, ср, пт - 9:00 - 16:00; вт, чт, сб і нд - вихідний
Цікавість:загальна

смт Бабаї, Харківська обл.
GPS 49.8913721, 36.2022042
Отчеты на нашем форуме:
1. ...
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 
Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Александр 1974

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal