Автор Тема: Фонтан Зеркальная струя, Харьков  (Прочитано 2063 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21041
  • Поблагодарили: 979 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Фонтан "Дзеркальний струмінь", Харків
Фонтан "Дзеркальний струмінь" по праву є одним з найкрасивіших символів Харкова. Сфотографуватися тут на пам'ять вважають своїм обов'язком молодята і всі гості міста. Спочатку тут було кладовище. Потім на цьому місці звели Мироносицька церква з чудовою дзвіницею (до слова, вона була другою за величиною в Харкові після дзвіниці Успенського собору).
Останньою датою в історії храму стало 11 березня 1930 року: в цей день церква була підірвана. Пізніше на місці утворився пустиря облаштували тролейбусний парк: в 1939 році звідси пішов перший тролейбус.
В кінці 1940-х р до Харкова приїхав тодішній перший секретар ЦК Компартії України Микита Хрущов. У кабінеті голови Харківського обкому партії Віктора Чураева, Хрущов виглянув у вікно. Мабуть, тролейбусний парк справив на нього не найкраще враження, і майбутній керівник радянської держави вилаяв керівника харківських комуністів за непривабливий вигляд за вікнами обкому. Результатом цієї розмови стало рішення обкомівських влади розбити на цьому місці сквер з фонтаном.
Як би там не було, розробку проекту майбутньої Дзеркального струменя доручили молодому архітекторові Віктору Коржу. Для цього його відправили до Кисловодська, де він повинен був вивчити секрет пам'ятки дореволюційної курортної Росії - Кисловодської скляній струменя. Після повернення Віктор Корж спроектував таку ж в Харкові, але від Кисловодської вона відрізнялася своєрідною башточкою, що нагадує каплицю.
Про Дзеркального струменю проявляли батьківську турботу майже всі градоначальники. І завдяки їхнім старанням колись сіра ротонда заблищала бездоганною білизною. А в 2007 році була проведена її реконструкція.
Прожектори висвітлюють спорудження різними кольорами і відтінками кожні кілька секунд, і створюється враження, що ротонда переливається всіма кольорами веселки. Титулована символом міста, Дзеркальний струмінь тут же стала місцем паломництва.
Тип місця:пам'ятники, пам'ятки, архітектура, парки
Вхід:безкоштовний
Парковка:облаштована
Доступність:...
Цікавість:загальна

Харків.
GPS 49.9987192, 36.2344337
Відгуки на нашому форумі:
1. ...
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 
Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Александр 1974

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal