Автор Тема: Усипальниця (склеп) Савельєвих  (Прочитано 2514 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21044
  • Поблагодарили: 983 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Продовжую свій звіт (начало:  Садиба братів Бергманів)
Після відвідин Садиби братів Бергманових, збираюся проїхати пару-трійку кілометрів до села Безбородькова (Олександрівка). Там знаходиться усипальниця, вірніше все що залишилося від усипальниці Савельєвих.


Дорого місцевого значення, но асфальтована. Назву селищ не пишу, взвязку с обставинами в нашій країні, но в одном із селищ був просто автобан європейського рівня...




А потім почався танкодром :ai: Але це мене не зупинило... Я знав куди їду і що хочу побачити.
Тут трохи зроблю акцент з історії.
До 2022 року усипальницю називали Бозбородьковою, але насправді її побудував онук князя О.А. Безбородька, Яків Якович Савельєв. Тому правильно говорити про усипальницю Савельева, а Бозбородько.
Кому цікава істина, прошу прочитати цей матеріал

А я продовжу, без заглиблення в історичні події.
Над селами Безбородьковим і Письмечевим, на високому степовому кургані підносяться руїни загадкової культової споруди, навколо якої збереглися легенди.
Проїжджаю по "танкодрому", вірніше по направленню, справа побачив каплицю



Коли изучав місцевість, то бачив на картах, що є під'їзд, то му через пахоту їхати не хотілося. Поїхав об'їжджати поле та шукати заїзд до кургану. По карті було видно, що є дві дороги у бік кургану. Перша дорога вела до цвинтаря, друга на рештки сільськогосподарської ферми, на якій стояв шлагбаум. Повернувся на перший поворот і поїхав у бік цвинтаря, в принципі, це було правильне рішення (див. відео).
Машину залишив на цвинтарі, на сам курган піднімався пішки.



До речі, сама усипальниця, склеп Савельєвих датується кінцем XIX століття. У Зводі пам’яток Солонянського району Дніпропетровської області цю будівлю пов’язують з Олександром Безбородьком, який походив з українського аристократичного роду Безбородьків. Він не був одружений, але мав доньку Наталю від балетної танцівниці Ольги Каратигіної. У 1799 році Безбородько помер, заповівши свої володіння у Катеринославській губернії, у тому числі й село Безбородькове (в ті часи — Олександрівка) дев’ятирічній Наталці. У 1806 році Наталія Олександрівна одружилася з Яковом Савєльєвим, спадковим дворянином, гвардії полковником у відставці, учасником наполеонівських воєн. У подружжя народилося семеро дітей, з яких було троє синів, що успадкували Безбородькове після смерті Якова Савєльєва у 1844 році (Наталія померла за 17 років до цього). За даними істориків, у склепі родини Безбородьків-Савєльєвих були поховані онук Олександра Безбородька, Яків Якович Савєльєв, його дружина і син. Втім, наразі достеменно невідомо, чи лишилися рештки похованих у склепі: у буремні 1920-ті роки він був пограбований, а у 1943 році значно пошкоджений під час бойових дій німецько-радянської війни...
На цьому пожалуй і все.


Бажаю всім здоровья, мирного неба.

_________________________________________________________________________________________

Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal