Автор Тема: Страховка прицепов  (Прочитано 21325 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн valerii

Re: Страховка прицепов
« Відповідь #150 : 26-02-2018, 09:47:14 »
Лентяй, вы все говорите правильно, но если вы страховали машину у недобросовестного страховщика, то потом в случае не выплаты им страхового возмещения пострадавшему, вы могли как то выкрутиться, теперь этого не произойдет. Если страховая не будет оплачивать, то заплатит абсолютно все виновник происшествия. Я здесь недавно читал, что кто то здесь написал, застраховался "аби як" чуть ли не по фальшивому полису, потом все равно будет расхлебываться пострадавший. Так вот теперь этого не будет. Все будут выбирать надежные страховые компании. Это главное отличие сегодняшней ситуации от прошлой. Мало того суд сказал, что пострадавший даже не обязан вникать в то есть у виновника страховка или нет.

Постанова
Іменем України
14 лютого 2018 року
м. Київ

справа № 344/10730/15-ц
провадження № 61-5079 св 18
Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду:
головуючого - Луспеника Д. Д. (суддя-доповідач),
суддів: Білоконь О. В., Гулька Б. І., Синельникова Є. В., Черняк Ю. В.,

учасники справи:
позивач - ОСОБА_1,
представники позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3,
відповідач - ОСОБА_4,
представники відповідача: ОСОБА_5, ОСОБА_6,

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу ОСОБА_4 на рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 березня 2016 року у складі судді Бородовського С. О. та ухвалу апеляційного суду Івано-Франківської   області від 25 квітня 2016 року у складі колегії суддів: Матківського Р. Й., Горблянського Я. Д., Фединяка В. Д.,

ВСТАНОВИВ :

Відповідно до пункту 4 розділу XIII Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» касаційні скарги (подання) на судові рішення у цивільних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного цивільного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

У липні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до  ОСОБА_4 про відшкодування шкоди.
Позовна заява мотивована тим, що 3 квітня 2015 року ОСОБА_4, керуючи автомобілем Opel Vivaro, н. з. НОМЕР_2, по вул. Надрічній у   м. Івано-Франківську не дотримався безпечної швидкості та дистанції руху і допустив зіткнення з автомобілем Skoda Fabia, номерний знак НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_1
Внаслідок цієї дорожньо-транспортної пригоди автомобіль Skoda Fabia,      номерний знак НОМЕР_1, отримав механічні пошкодження.
На відновлювальний ремонт автомобіля Skoda Fabia, номерний знак НОМЕР_1, він витратив 9 153 грн 15 коп, а тому просив суд стягнути з ОСОБА_4 вказані кошти на відшкодування завданої матеріальної шкоди, 2 тис. грн на відшкодування завданої з вини відповідача моральної шкоди та судові витрати.

Рішенням Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області          від 16 березня 2016 року позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Стягнуто з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 9 153 грн 15 коп. на відшкодування завданої матеріальної шкоди, витрати на правову допомогу у розмірі 1 250 грн та судовий збір у розмірі 243 грн 60 коп.
У задоволенні інших позовних вимог відмовлено.

Рішення суду першої інстанції мотивовано тим, що відповідач не заперечує, що дорожньо-транспортна пригода сталася з його вини, отже, у силу частини першої статті 61 ЦПК України 2004 року ці обставини не підлягають доказуванню, а тому завдана позивачу майнова шкодаповинна бути відшкодована у повному обсязі за рахунок особи, яка її завдала.

У задоволенні вимог про стягнення моральної шкоди суд відмовив, оскільки позивач хоча й володів транспортним засобом на відповідній правовій підставі, однак не є його власником.

Ухвалою апеляційного суду Івано-Франківської області від 25 квітня   2016 року апеляційну скаргу ОСОБА_4 відхилено. Рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 березня  2016 року залишено без змін.

Судове рішення апеляційного суду мотивовано тим, що право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіювачем є абсолютним і за вибором потерпілого вимога про відшкодування шкоди може бути пред'явлена безпосередньо до винної особи, навіть якщо його цивільно-правова відповідальність застрахована, а тому суд першої інстанції обґрунтовано вважав, що завдану позивачу шкоду повинен відшкодувати відповідач.
У касаційній скарзі, поданій у травні 2016 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, ОСОБА_4, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати судові рішення і вирішити спір по суті.

Касаційна скарга мотивована тим, що суди при ухваленні оскаржуваних судових рішень не встановили всіх обставин, які мають значення для правильного вирішення справи.

Позивач не має права на отримання відшкодування, оскільки він не є власником транспортного засобу, якому внаслідок дорожньо-транспортної пригоди завдано механічних пошкоджень. При цьому посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційний документ на транспортний засіб не є належними і достатніми доказами законності підстав для володіння автомобілем.

Крім того, суди не звернули увагу на те, що його цивільно-правова відповідальність на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди була застрахована, а тому відповідно до Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» обов'язок відшкодувати шкоду покладається на страховика.

У вересні 2016 року ОСОБА_1 подав відзив на касаційну скаргу, вказуючи на те, що він як потерпілий внаслідок дорожньо-транспортної пригоди має право відмовитися від свого права вимоги до страховика та одержати повне відшкодування шкоди від особи, яка її завдала.

Крім того, автомобілем Skoda Fabia, номерний знак НОМЕР_1, він керував на підставі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційного документа на транспортний засіб, а тому є законним володільцем цього транспортного засобу і має право на відшкодування завданої шкоди.

Згідно зі статтею 388 ЦПК України судом касаційної інстанції у цивільних справах є Верховний Суд.

1 лютого 2018 року справу передано до Верховного Суду.

Касаційна скарга ОСОБА_4 підлягає залишенню без задоволення.

У частині третій статті 3 ЦПК України визначено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до частини третьої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Частиною першою статті 400 ЦПК України передбачено, що під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.

Судом установлено, що 3 квітня 2015 року ОСОБА_4, керуючи автомобілем Opel Vivaro, номерний знак НОМЕР_2, по вул. Надрічній у м. Івано-Франківську не дотримався безпечної швидкості та дистанції руху і допустив зіткнення з автомобілем Skoda Fabia, номерний знак НОМЕР_1, під керуванням ОСОБА_1 Внаслідок цієї дорожньо-транспортної пригоди автомобіль Skoda Fabia, номерний знак НОМЕР_1, отримав механічні пошкодження.

ОСОБА_4 не заперечує, що дорожньо-транспортна пригода сталася з його вини, отже в силу частини першої статті 61 ЦПК України 2004 року ці обставини не підлягають доказуванню.

На проведення відновлювального ремонту, ОСОБА_1 витратив  9 153 грн 15 коп., з яких 3 тис. грн - вартість запасних частин,  6 153 грн 15 коп - вартість виконаних робіт, що підтверджується товарним чеком від 23 червня 2015 року, актом виконаних робіт № ІФ-К-15001097, квитанцією до прибуткового касового ордера № 0000000049 (а. с. 10-15).

Власником автомобіля Skoda Fabia, номерний знак НОМЕР_1, є приватне підприємство «Зевс».

ОСОБА_1 керував автомобілем Skoda Fabia, номерний знак НОМЕР_1, на підставі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційного документа на транспортний засіб.

У зв'язку з цим доводи касаційної скарги, що позивач не є власником транспортного засобу, а тому не має права на відшкодування шкоди, є безпідставними з таких підстав.

Стаття 395 ЦК України визначає види речових прав на чуже майно до яких належить право володіння.

Речове право на чуже майно, як і право власності, носить абсолютний характер. Суб'єкт речового права на чуже майно вступає у відносини з усіма іншими суб'єктами,  хто його оточує.

Таким чином, абсолютний характер речового права проявляється в тому, що порушником речового права на чуже майно може бути будь-яка особа із числа тих, з ким він вступає у відносини.

Відповідно до статті 396 ЦК України правила про захист права власності, які встановлені главою 29 ЦК України, поширюються на речові права власності на чуже майно.

Якщо порушення речового права на чуже майно, з вини третіх осіб, завдало певних майнових збитків особі, якій належить це право, то ця особа може звернутися за захистом належних їй прав на підставі статті 396 ЦК України.

Факт правомірності володіння майном є достатньою підставою для особи, яка володіє речовим правом на чуже майно, для звернення за захистом цього права.

Згідно з частиною другою статті 1187 ЦК України під володільцем джерела підвищеної небезпеки розуміється юридична особа або громадянин, що здійснюють експлуатацію джерела підвищеної небезпеки в силу права власності, повного господарського відання, оперативного управління або з інших правових підстав (договору оренди, довіреності тощо).

Таким чином, спричинення шкоди користувачу майна випливає з факту його користування цим майном на достатній правовій підставі відповідно до пункту 2.2 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306, що узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеного у постанові       від 3 грудня 2014 року у справі № 6-183цс14.

Встановивши, що ОСОБА_4 управляв транспортним засобом на підставі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії та реєстраційного документа на транспортний засіб, суди дійшли правильного висновку, що він правомірно володів цим майном, а тому має право на відшкодування завданої шкоди.

Відповідно до статей 1166, 1187 ЦК України шкода, завдана особі чи майну фізичної або юридичної особи, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її завдала.

Обов'язок відшкодувати завдану шкоду виникає у її завдавача за умови, що дії останнього були неправомірними, між ними і шкодою є безпосередній причинний зв'язок та є вина зазначеної особи, а коли це було наслідком дії джерела підвищеної небезпеки, - незалежно від наявності вини.

З огляду на презумпцію вини завдавача шкоди (частина друга статті          1166 ЦК України) відповідач звільняється від обов'язку відшкодувати шкоду, якщо доведе, що шкоди було завдано внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого (частина п'ята статті 1187 ЦК, пункт 1 частини другої статті 1167 ЦК).

Потерпілий подає докази, що підтверджують факт завдання шкоди за участю відповідача, розмір завданої шкоди, а також докази того, що відповідач є завдавачем шкоди або особою, яка відповідно до закону зобов'язана відшкодувати шкоду.

Встановивши, що майну, яким правомірно володіє позивач, з вини відповідача завдано шкоди, суди дійшли правильного висновку про задоволення позову і відшкодування цієї шкоди за рахунок відповідача.

Доводи касаційної скарги про те, що на момент вчинення дорожньо-транспортної пригоди цивільно-правова відповідальність заявника була застрахована, а тому саме страховик повинен відшкодувати завдану шкоду, є безпідставними, оскільки особа здійснює свої права вільно, на власний розсуд (частина перша статті 12 ЦК України). Особа не може бути примушена до дій, вчинення яких не є обов'язковим для неї (частина друга статті 14 цього Кодексу).

Відповідно до статті 511 ЦК України зобов'язання не створює обов'язку для третьої особи. У випадках, встановлених договором, зобов'язання може породжувати для третьої особи права щодо боржника та (або) кредитора.

Згідно із частинами першою та четвертою статті 636 ЦК України договором на користь третьої особи є договір, у якому боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок на користь третьої особи, яка встановлена або не встановлена у договорі. Якщо третя особа відмовилася від права, наданого їй на підставі договору, сторона, яка уклала договір на користь третьої особи, може сама скористатися цим правом, якщо інше не випливає із суті договору.

Зазначене відповідає правовій позиції Верховного Суду України, викладеній у постановах: від 20 січня 2016 року у справі № 6-2808цс15, від 14 вересня 2016 року у справі № 6-725цс16, про те, що право потерпілого на відшкодування шкоди її заподіювачем є абсолютним і суд не вправі відмовити в такому позові з тих підстав, що цивільно-правова відповідальність заподіювача шкоди застрахована.

Відповідно до частини 1 статті 410 ЦПК України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Колегія суддів вважає, що оскаржувані судові рішення ухвалено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому ці судові рішення відповідно до частини першої статті 410 ЦПК України необхідно залишити без змін, а касаційну скаргу - без задоволення, оскільки доводи касаційної скарги висновків суду не спростовують.

Відповідно до частини третьої статті 436 ЦПК України суд касаційної інстанції у постанові за результатами перегляду оскаржуваного судового рішення вирішує питання про поновлення його виконання (дії).

Керуючись статтями 402, 409, 410, 416, 436 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду

П О С Т А Н О В И В :

Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення.

Рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 березня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Івано-Франківської області від 25 квітня 2016 року залишити без змін.

Поновити виконання рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 16 березня 2016 року та ухвали апеляційного суду Івано-Франківської області від 25 квітня 2016 року.

Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий Судді:Д. Д. Луспеник О. В. Білоконь Б. І. Гулько Є. В. Синельников Ю. В. Черняк

Вот так написано в Постановлении
 

Оффлайн Сергей1055

  • Повідомлень: 1287
  • Поблагодарили: 98 раз(а)
  • Репутація: +18/-0
  • Iм'я: Сергей
  • Звідки Ви: Енакиево, обл. Донецкая
  • Яка у Вас техніка: Нива 2121, DACIA LOGAN, СКИФ-М1+палатки
Re: Страховка прицепов
« Відповідь #151 : 26-02-2018, 09:58:41 »
Так вот теперь этого не будет. Все будут выбирать надежные страховые компании. Это главное отличие сегодняшней ситуации от прошлой
Валерий да половина населения, мажет и больше, этого постановления даже не прочитают, а если и прочитают все равно были, есть и будут люди которые покупают страховку где подешевле потому, что её нужно иметь, а не для для того чтоб минимизировать расходы в случае ДТП.
находят не там где ищут, а там где есть...
 

Оффлайн Лентяй

  • Повідомлень: 2257
  • Поблагодарили: 4 раз(а)
  • Репутація: +60/-1
  • Iм'я: Кирилл
  • Звідки Ви: Украина Николаев
  • Яка у Вас техніка: кемпер на базе УАЗ 3309
Re: Страховка прицепов
« Відповідь #152 : 26-02-2018, 10:58:26 »
Автогражданка, которая не страхует:
Валерий , вы обратили внимание на безграмотную статью в стиле "Ах ! Нас опять обманывают !"- и задали вопрос здесь , на форуме - с предложением высказаться , кто что думает по этому поводу. Опус , привлекший ваше внимание - написан безграмотно - из текста не ясно - 1- был ли у ответчика ДЕЙСТВУЮЩИЙ полис ? или "фантик" , купленный на дороге по дешевке ?  2 - размер нанесенного им вреда  3 - действия страховой в пределах лимита 4 - был ли полный отказ страховой компании - возможно выявился   факт мошенничества со стороны страхователя на момент заключения договора ( например - страхование в другой компании , дтп и попытка скрыть страховую историю).... из текста ясно одно - товарисчь дошел аж до Верховного суда - в попытке заставить страховую компенсировать нанесенный им вред ... но базовые постулаты и Гражданского кодекса и Закона об ОСАГО - НЕ менялись , это я и попытался в который раз объяснить , еще раз "разложив все по полочкам" .
Данный участник форума забанен от 07-06-2018. /П.П. 2.5 и 2.6/
 

Оффлайн valerii

Re: Страховка прицепов
« Відповідь #153 : 26-02-2018, 11:05:37 »
То, что вы называете опусом, есть Постановление Верховного суда Украины, обязательное для всех нижестоящих судов Украины. О страховой компании, в тексте постановления, речь вообще не идет.

 

Оффлайн Лентяй

  • Повідомлень: 2257
  • Поблагодарили: 4 раз(а)
  • Репутація: +60/-1
  • Iм'я: Кирилл
  • Звідки Ви: Украина Николаев
  • Яка у Вас техніка: кемпер на базе УАЗ 3309
Re: Страховка прицепов
« Відповідь #154 : 26-02-2018, 11:08:06 »
но если вы страховали машину у недобросовестного страховщика, то потом в случае не выплаты им страхового возмещения пострадавшему, вы могли как то выкрутиться,

Валерий , вы вообще понимаете ,- что пишете ? зачем эти "вилы по воде" ? - объясните , как можно (было) выкрутиться (ранее)- если зафиксировано (ДПС) - дтп , судом определен виновник , и истец хоть сейчас , хоть двадцать лет назад подает (подавал) иск в суд на возмещение ущерба согласно Гражданского кодекса ?

Объединение двух сообщений: 27-02-2018, 09:15:34
годня на сайте http://avtovod.org.ua/news/759792826-avtograzhdanka-kotoraya-ne-strahuet-verhovnyy-sud-prinyal-vazhnoe-reshenie.html прочитал следующую информацию :
Автогражданка, которая не страхует:

Валерий , вы хоть помните , о чем ВЫ же написали и о ЧЕМ идет речь ? я назвал опусом - вот эту статью по ВАШЕЙ ссылке , которую ВЫ предложили обсудить. (при чем назвал - уже ТРЕТИЙ раз ) ...
Данный участник форума забанен от 07-06-2018. /П.П. 2.5 и 2.6/
 

Оффлайн valerii

Re: Страховка прицепов
« Відповідь #155 : 26-02-2018, 11:19:03 »
Эта статья не моя, таких статей в интернете море и каждый рассуждает по своему, ее адрес я дал, думая что люди смогут по нему найти само Постановление, там на него были ссылки. Когда я увидел, что не получается, я распечатал Постановление. Читайте и думайте как себя уберечь.
 

Оффлайн valerii

Re: Страховка прицепов
« Відповідь #156 : 26-02-2018, 17:30:35 »
Сегодня, обратился через Фейсбук в свою страховую компанию, с просьбой прокомментировать, как они поступят со своим клиентом, которому суд присудит выплатить ущерб от аварии другому лицу. Страховая попросила время для предоставления объективного ответа, для них, как я понял, это была также не типичная ситуация. Если получу ответ,  покажу его здесь. Мало ли, может кому то в будущем поможет.
 

Оффлайн ГарикTTT

  • Повідомлень: 8034
  • Поблагодарили: 178 раз(а)
  • Репутація: +94/-0
  • Iм'я: Игорь
  • Звідки Ви: Украина, Донецкая обл., Краматорск
  • Яка у Вас техніка: OPEL Combo+X-Trail +Скиф2М, Knaus Toy
Re: Страховка прицепов
« Відповідь #157 : 27-02-2018, 08:40:40 »
Сегодня, обратился через Фейсбук в свою страховую компанию, с просьбой прокомментировать, как они поступят со своим клиентом, которому суд присудит выплатить ущерб от аварии другому лицу. Страховая попросила время для предоставления объективного ответа, для них, как я понял, это была также не типичная ситуация. Если получу ответ,  покажу его здесь. Мало ли, может кому то в будущем поможет.
Да никак они не поступят. Читайте Закон. Там есть максимальная сумма выплат по ОСАГО.   


Комментарий модератора Лишнее из темы удалил
Думать надо головой, любить - сердцем, чувствовать - задницей.
И, самое главное, ничего при этом не перепутать...
 

Оффлайн valerii

Re: Страховка прицепов
« Відповідь #158 : 27-02-2018, 10:15:29 »
Я понимаю о чем вы говорите, но ущерб может быть меньше суммы страховки, как в данном решении суда. Суд присудил виновнику аварии оплатить эту сумму полностью. Меня интересует только одно, как будет вести себя страховая компания виновника. В этой ситуации она не обязана возмещать затраты пострадавшему, они компенсированы виновником, а будет она их возмещать своему клиенту (виновнику) или нет? Согласно Закона она должна возмещать стоимость ремонта пострадавшему. На сегодня, в Законе возмещать затраты пострадавшему не предусмотрено. Теперь получается, человек имеет договор ОСАГО, а должен компенсировать стоимость ремонта. Я веду речь именно об этой ситуации. Тогда зачем эти договора? По этому я и обратился в страховую, они мне ответили, что на данный момент не готовы дать правильный ответ, изучают законодательство.
 

Оффлайн Лентяй

  • Повідомлень: 2257
  • Поблагодарили: 4 раз(а)
  • Репутація: +60/-1
  • Iм'я: Кирилл
  • Звідки Ви: Украина Николаев
  • Яка у Вас техніка: кемпер на базе УАЗ 3309
Re: Страховка прицепов
« Відповідь #159 : 27-02-2018, 10:38:44 »
В этой ситуации она не обязана возмещать затраты пострадавшему, они компенсированы виновником, а будет она их возмещать своему клиенту (виновнику) или нет? Согласно Закона она должна возмещать стоимость ремонта пострадавшему.
когда разбираются юридические нюансы - нельзя вольно трактовать термины , подменять вполне определенные понятия - по своему усмотрению ....  у страховой нет понятия "затраты пострадавшему" или "возмещение стоимости ремонта" ... а есть - вполне определенный юридический термин - "страховая выплата " - для полной , или частичной , с учетом франшизы ,-  компенсации нанесенного страхователем ВРЕДА - как здоровью человека , так и "здоровью" пострадавшей машины ... и это - не обязательно именно ремонт ,- стукнули гарантийное авто , - пусть и совсем немного ,- но оно будет ремонтироваться (во избежании потери гарантии)- на своей СТО , обеспечивающей гарантию , естественно ,- с занесением инфы о ДТП в "историю" авто , а авто , побывавшее в ДТП - ценится ниже , и с виновника ДТП реально отсудить не стоимость ремонта ,- вполне возможно что небольшую , а "снижение рыночной стоимости" ... и это - тоже "вред" , и пострадавший - согласно Гражданскому кодексу - имеет право на его компенсацию ...
Данный участник форума забанен от 07-06-2018. /П.П. 2.5 и 2.6/
 

Оффлайн Лентяй

  • Повідомлень: 2257
  • Поблагодарили: 4 раз(а)
  • Репутація: +60/-1
  • Iм'я: Кирилл
  • Звідки Ви: Украина Николаев
  • Яка у Вас техніка: кемпер на базе УАЗ 3309
Re: Страховка прицепов
« Відповідь #160 : 27-02-2018, 10:59:22 »
Суд присудил виновнику аварии оплатить
Валерий , об этом - уже написано ранее . в случае причинения вреда - возможно добровольное его возмещение (мировое соглашение) , либо - возмещение по решению суда . но - если виновник причинения вреда и не возражает против компенсации нанесенного вреда , и согласен с суммой оценки нанесенного вреда ,- но в его распоряжении нет необходимой суммы , то только в судебном порядке определяется порядок возмещения - та же бухгалтерия - может , и будет, - БУЗУСЛОВНО перечислять часть вашей зарплаты для компенсации , и только в судебном порядке может быть наложен арест на имущество должника . И - в случае разбирательства в суде и признания ответчика виновным - суд обязывает не страховую , а ОТВЕТЧИКА компенсировать нанесенный вред , страховая же - согласно договору страхования - берет на себя выплату - страховую ! - частичную или полную , - что определяется размерами нанесенного вреда и суммой страховой выплаты.
Данный участник форума забанен от 07-06-2018. /П.П. 2.5 и 2.6/
 

Оффлайн valerii

Re: Страховка прицепов
« Відповідь #161 : 27-02-2018, 11:30:25 »
Лентяй еще раз, поясняю вам. Я веду речь о конкретном страховом случае. Кроме того, меня интересует только то, как будет вести себя моя страховая компания, в этом конкретном случае. В моем договоре ОСАГО эта ситуация не отражена. Меня это беспокоит, я понимаю, что за этим может стоять. Юридическая служба страховой компании мой вопрос поняла и сказала мне, что не готова пока ответить на него. Я рассматриваю свой договор ОСАГО и постановление суда, которое я здесь разместил, сравнивая их по пунктам. После того как я получу ответ, я вам здесь его покажу.
 

Оффлайн Лентяй

  • Повідомлень: 2257
  • Поблагодарили: 4 раз(а)
  • Репутація: +60/-1
  • Iм'я: Кирилл
  • Звідки Ви: Украина Николаев
  • Яка у Вас техніка: кемпер на базе УАЗ 3309
Re: Страховка прицепов
« Відповідь #162 : 27-02-2018, 12:41:20 »
Лентяй еще раз, поясняю вам.
Валерий еще раз , поясняю вам. все достаточно подробно расписано на двух последних страницах этой ветки форума . можно одно и тоже - в разных вариациях - спрашивать до бесконечности. но ни суть вопроса , ни количество ответов - ничего не изменят. в этой теме началось повторение "пройденного" , поэтому предлагаю администрации сайта - эту тему закрыть.
Данный участник форума забанен от 07-06-2018. /П.П. 2.5 и 2.6/
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal