Автор Тема: Постанова про адміністративне порушення (та порядок розгляду)  (Прочитано 2125 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Zaichik3152

  • Повідомлень: 204
  • Репутація: +5/-0
  • Iм'я: Андрей
  • Звідки Ви: на Днепре
  • Яка у Вас техніка: ВАЗ 21083
Що стосується розгляду справи у суді та винесення постанови про адмін. правопорушення суддею, то процедурно та процесуально ту більш-менш усе ясно але що стосується розгляду справи та винесення постанови, так би мовити, «на місці», тобто ІДПСом, то тут потрібно зауважити, що вимоги щодо порядку розгляду справи та порядку винесення постанови стосується БУДЬ-ЯКИХ осіб, які мають право здійснювати провадження, тобто ІДПСа це стосується той же мірою що і його начальника (командира), судді і інших осіб.

Порядок розгляду справи.

З початку місце розгляду. Визначає ст. 276, та вказує, що у загальному випадку справа розглядається за місцем правопорушення. Однак частина 2 цієї статті обумовлює, що правопорушення, передбачені, зокрема, статтями 81, 121 - 126, 127-1 - 129, частинами першою, другою, третьою і четвертою статті 130 можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Строк розгляду. Загальний строк становить 15 днів з моменту отримання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.
Не зважаючи, хто розглядає справу (суддя, начальник департаменту ДАЇ чи ІДПС), порядок розгляду єдиний та визначений ст. 279 Кодексу.
Що ж відбувається при розгляді.
У цей частині наведу приклад, коли справу розглядає ІДПС (тобто за частинами 1,2,4,5 ст. 121, ст. 121-1, частинами 1,2 ст. 122, частинами 1,2 ст. 123, ст. 125, частиною 1, ст. 126, частинами 1,2 ст. 127).
Розгляд справи розпочинається з оголошення складу колегіального органу або представлення посадової особи, яка розглядає дану справу. Тобто перед розглядом (за фактом - виписування постанови) ІДПС повинен представитися.
Головуючий на засіданні колегіального органу або посадова особа, що розглядає справу, оголошує (тобто ІДПС):
яка справа підлягає розгляду;
хто притягається до адміністративної відповідальності;
роз'яснює особам, які беруть участь у розгляді справи, їх права і обов'язки.
після цього оголошується протокол про адміністративне правопорушення.
На засіданні заслуховуються особи, які беруть участь у розгляді справи, досліджуються докази і вирішуються клопотання. У разі участі в розгляді справи прокурора заслуховується його висновок.
Що у розумінні Кодексу є доказами. Ст. 251 це визначає, доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються:
протоколом про адміністративне правопорушення (в нашому випадку протокол відсутній, оскільки відразу складається постанова);
поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків,
висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
 

Юрий

  • Гість
Для того чтобы это постанову действительно рассматривали,необходимо при составлении протокола,собственноручно писать свои замечания,а это:"Потребую захисту в суді","Прошу суд не розглядати даноі справи, без моєі особистоі присутності","Свідки відсутні","З даним протоколом не згоден".
И только наличие этих фраз,дадут возможность избежать,внезапного прихода домой уже исполнительного листа с суммами и сроками проплаты.Теперь если Вы действительно нарушили и Вам предлагают оплатить штраф в ближайшей приходной кассе,то необходимо квитанцию держать до ближайшего техосмотра,так как у наших доблестных есть манера,случайно не проводить эту сумму,пытаться снять ее дважды.Поэтому квитанцию храните,это единственное доказательство что никто никому ничего не должен.
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal