Автор Тема: Мандрівка по Закарпаттю  (Прочитано 15207 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Мандрівка по Закарпаттю
« : 17-06-2010, 23:41:48 »
Ну що почінаю Закарпаття ;) І почінаю символічно с Ужоцького перевалу, а далі вас чекає 77 населенних пунктів, замки, костели, дерев*яні церкви, фантастичні раєвиди то що ...
Ужоцький перевал - один з п'яти карпатських перевалів. Він лежить на межі Галичини і Закарпаття на висоті 889 м н.р.м., на вододілі басейнів Вісли, Дунаю та Дністра, поблизу кордону з Польщею.



Мальовнича траса, яка пролягає через перевал охоплює ландшафтну зону від селища Турки до Ужгорода і перетинає Верхньодністровські Бескиди з буковими та ялицево-буковими лісами, Полонинський хребет з переважно буковими лісами та Вигорлат-Гутинський хребет з буковими та дубово-буковими лісами.
Звідси відкривається неперевершена панорама полонини Равка, 1269 м (Східні Бескиди) та г. Остра, 1408 м (Полонинські Карпати).



Уздовж траси знаходиться чимало резерватів, пам'яток природи та архітектури, а сам перевал є частиною Ужанського національного природного парку, що входить до складу єдиного в світі тристороннього Міжнародного біосферного заповідника "Східні Карпати".



Більша частина території навколо перевалу належить до земель лемків - невеликої етнічної групи українців, які мешкають в горах та вирізняються оригінальним побутом і дерев'яною архітектурою. В населених пунктах Ужок, Сіль, Кострино, Сухий, Гусний збереглися унікальні пам'ятки дерев'яної архітектури - храми 17-18ст.



Ще фото та інформація тут

 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #1 : 17-06-2010, 23:42:45 »
Королево відоме перш за все руїнами замку Ньолаб (або Нялаб, угорською Nyalаb Vаrat).

Історія замку має дві версії походження історичну та народну.
За народною версією власником замку був пихатий лицар Ньолаб. Нерозділене кохання перетворило його на злого та безжального розбійника, який грабував довколишні міста та села. Розбійника спіткала страшна смерть - він втопився в Тисі разом зі своїм конем.

За історичними даними в 9-10 ст. на місці замку існувало слов'янське городище, яке зруйнували татари і саме на його руїнах угорський король Іштван V (роки правління 1270 - 1272) збудував дерев'яний мисливський будинок,від чого село і отримало свою назву - Королево(угорською Kirаlyhаzа "дім короля"). Загалом за всю свою багатовікову історію село мало різні назви: Фелсас, Кіральгаза, Кралово-над-Тісой і врешті Королево







Ще дуже багато фото та опис тут

 

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #2 : 18-06-2010, 09:10:06 »
Спасибо, фото просто супер!!!  :ab: Природа матушка - шикарная!!! Есть все же места в Украине куда можно еще съездить отдохнуть, подышать чистым воздухом  :ad:
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #3 : 18-06-2010, 20:10:06 »
Так а що ти хотів, цеж Україна, а не якась тобі діра по сусідству.

Хоча ці землі завжди були Угорські.
 

Юрий

  • Гість
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #4 : 18-06-2010, 20:38:41 »
Так а що ти хотів, цеж Україна, а не якась тобі діра по сусідству.

Хоча ці землі завжди були Угорські.

Да,звісно і туркам і грекам нема що пропонувати туристам,після таких наших красот.
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #5 : 18-06-2010, 22:22:14 »
Так а що ти хотів, цеж Україна, а не якась тобі діра по сусідству.

Хоча ці землі завжди були Угорські.

Да,звісно і туркам і грекам нема що пропонувати туристам,після таких наших красот.

вони можуть запропонувати сервіс якого нема в Україні.
А так Україна мабуть сама цікавіша та красива країна в Европі, тільки нажаль придурки в ній живут.
 

Юрий

  • Гість
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #6 : 19-06-2010, 07:49:14 »
А так Украіна мабуть сама цікавіша та красива країна в Европі, тільки нажаль придурки в ній живут.

Згоден на 100 % :aq:
 

Андрей

  • Гість
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #7 : 19-06-2010, 23:19:08 »
але між ними живемо і ми...
то може ще якось тай піднімим неньку? щоб нею почати гордитись.
 

Оффлайн Egor

  • Повідомлень: 81
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Игорь
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: VW Passat+TEC
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #8 : 20-06-2010, 00:22:43 »
Ой как хотелось бы.
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #9 : 20-06-2010, 15:49:11 »
продовжую

Ужок — село в Великоберезнянському р-ні, Закарпатської обл., що знаходиться просто під  Ужоцьким перевалом Ужоцьким перевалом на березі річки Уж.

Своєрідним символом не тільки села, а й всього краю є дерев’яна церква св. Михайла, 1745р. з класичною верховинською дзвіницею 1927р.



Ужок багатий мінеральними джерелами, тому в 18-19 ст. тут діяв санаторій з добре впорядкованою територією, який місцеві жителі називали „тридцяток” (було 30 будинків для відпочиваючих).



На жаль , в 1915 р., під час Першої світової війни, здравницю було знищено. Єдине, що залишилося від славетного бальнеологічного курорту це статуя Геркулеса, який душить величезного змія і є символом оздоровчої сили джерел.

 Ще фото та інформація про Ужок
 

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #10 : 21-06-2010, 16:04:45 »
Интересно, а есть места где можно остановится с прицеп-палаткой?
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #11 : 21-06-2010, 21:30:27 »
Далі буде, так як відкатав 77 населених пунктів, багато цікавого. Але поки нема часу у мене народилась донака. Завтра забираю їх додому.
як буде час то буду продовжувати писати про Закарпаття.

 

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #12 : 21-06-2010, 21:37:05 »
Для тебя и твоих близких тут - http://caravanua.com/index.php?topic=853.0
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #13 : 27-06-2010, 10:30:43 »
Тур'ї Ремети відомі перш за все жаб'ячими лапками та тим, що тут жив листоноша Федір Фекете, якому навіть встановлено перший в світі пам'ятник листоноші. Але про все по черзі.

Пам'ятник листоноші встановлено у 1838р. на стіні православній церкві св. Михаїла (1616 р., реконструкція 1990 р.) у вигляді барельєфу.







Тур'ї Ремети чи не єдине село на Закарпатті, де в "великій пошані" знаходяться жаби. Тут їдять жаб вже два століття, а навчили жителів цьому французькі вояки, які після битви під Ватерлоо посилилися в селі. Слід зазначити, що годяться для споживання тільки окорочки бурих (трав'яних) жаб і то лише весною, а ось влітку жаб'ятина вже гірчить. В одному з місцевих кафе подають також "черепаховий суп".



Як бонус рецепт приготування жаб'ячих лапок
Опис про Тур'ї Ремети та фото
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Мандрівка по Закарпаттю
« Відповідь #14 : 27-06-2010, 16:24:51 »
Часлівці - село в Ужгородському р-ні, Закарпатської області.
В письмових джерелах згадується під назвою "Chaslouch", "Chazloch".

В селі в 14 - 15 ст. уже існував католицький костел, який в роки реформації став протестантським.



Дивитись ще фото
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal