Посилання на повʼязані події

  • Открытие музея "Пояс Славы": 19-06-2010

Автор Тема: Открытие музейного комплекса "Пояс Славы", 19.06.10 г.  (Прочитано 8870 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21044
  • Поблагодарили: 983 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Открытие первого на территории  Украины музея
"Оборона Киева, Киевский укрепленный район - Пояс Славы"

19 июня 2010 года в 11.00 часов в селе Юрьевка, Киев-Святошинского района, Киевской области будет открытие первого музейного комплекса "Оборона Киева, Киевский укрепленный район - пояс Славы".

Дальше цитирую:

Музей створено Об’єднанням «Пояс Слави» (керівник Святослав Крижевич) за участю МАДФ «Цитадель» (керівник Павло Нетьосов), на базі Довгочасних Фортифікаційних Споруд  Київського Укріпленого Району (КиУР), побудованого в довоєнний час (з 1929 – 1937 роки ), що входив до так званої «Лінії Сталіна» та відіграв значну роль в обороні Києва в 1941 році.


Київський укріплений район  охоплював Київ півкільцем, спираючись флангами на   р. Дніпро.  Загальна протяжність переднього краю КиУРа складала 85 км., глибина оборонної смуги – до 5 км. Всього за вказані роки було збудовано близько 250-ти довгочасних вогневих споруд (ДВС). Вогневі точки об’єднувались в батальйонні райони по 10-25 ДВС в кожному. Головним чином будувались кулеметні ДВС на 1-4 амбразури. Для посилення оборони зводились довгочасні  артилерійські споруди – півкапоніри або капоніри на дві гармати. Крім того, будувалися командні пункти, які легко відрізнити від інших ДВС за наявністю бронековпака.

Саме на базі командної ДВС №204 буде відкрито перший об’єкт музейного комплексу.

Музейний комплекс створюється виключно за рахунок власних коштів Об’єднання «Пояс Слави» та МАДФ «Цитадель» – без будь-якої допомоги з боку держави. Таким чином, можна сказати, що це перший на території України музейний комплекс, присвячений вивченню та збереженню пам’яток військової історії, створений силами ентузіастів. В усьому світі такі масштабні проекти здійснюються лише за державний кошт, наприклад, Музей   форту «Ебен-Емаель» (Eben-Emael, http://www.fortissimus.be/ ) в Бельгії, музейний комплекс «Лінія Сталіна» (http://www.stalin-line.by/) в республіці Білорусь, тощо.

Об’єднання «Пояс Слави» створено в 2008 році з метою втілення комплексної програми по збереженню та музеєфікації довгочасних фортифікаційних споруд Київського Укріпленого Району та створення на їх базі музейного комплексу.

МАДФ «Цитадель» - Міжнародна асоціація дослідників фортифікації «Цитадель» створенна з метою дослідження фортифікаційних споруд різних часів і народів та популяризації серед населення військової історії та ідей збереження історичної та фортифікаційної спадщини для майбутніх поколінь.
 
Довідки за телефоном  - 067 503-32-52 Павел Нетесов.


История проведенных работ http://relicfinder.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=1223


схема проезда
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal