Автор Тема: Бакота - гарне місце в Подільських Товтрах.  (Прочитано 2611 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1

Бакота - гарне місце в Подільських Товтрах. Сьогодні Бакотою умовно називаються місця вздовж берега Дністра, розташовані по сусідству із залишками Михайлівського монастиря. Бакота - затоплене містечко. Його затопили при будівництві Дністровського гідровузла.







Городок був розташований в 55 км від залізничної станції Кам'янець-Подільський, недалеко від селища Стара Ушиця та села Колодіївка. Його назва, в перекладі з давньоруської, означає бажане, прекрасне місце. Ще з давніх часів тут було безліч язичницьких святилищ, капищ та курганних жіночих поховань. Існує і «частково підтверджена підводними дослідженнями» легенда про 7-сажень кам'яний відбиток стопи Будди, що знаходиться зараз на дні р. Смотрич. Вперше Бакота згадується в літописах 1024 р. у 1255 р. скориставшись зрадою тодішнього намісника Бакоти Мілея, містом заволоділи монголо-татари. Ними в 1259 був повністю зруйнований Бакотський замок і всі міські укріплення. У другій половині XIV ст. Бакота і придністровські землі перейшли під політичну владу феодальної Литви. Великий князь Литовський Ольгерд передав ці володіння своїм племінникам - братам Коріатовичам. Ними були відновлені міські укріплення і фортеця в Бакоті. У 1431 р. це була нейтральна прикордонна зона між Польщею і Литвою. Скориставшись періодом безвладдя, жителі Бакоти та її околиць оголосили себе вільними людьми, і лише в 1434 р полякам вдалося відновити контроль над містом і прилеглими землями. Замок був зруйнований вже назавжди, а місто поступово втратив своє значення.
Історія містечка закінчилася в 1981 року 27 жовтня цей населений пункт був затоплений і виключений з облікових даних. Над ним нині майже 50-метрова товща Дністровського водосховища.


Сьогодні це місце - найбільший Дністровський затоку з прекрасною рибалкою і неповторними пейзажами. Сюди приїжджають туристи, екстрасенси, послідовники езотерики в пошуках духовного розвитку і «позитивних потоків енергії», подейкують, що тут навіть «провалюються» в інші виміри. В Бакоті велика кількість тварин, занесених до Червоної книги і реліктових рослин. Тут знаходиться один з найдавніших чоловічих монастирів України, Бакотський Свято-Михайлівський монастир, перша згадка про який датується XIII ст. Бакотський чоловічий монастир був покинутий після 1434 р.




Згодом обвал верхньої скелі Білої гори сховав під собою і келії, і печери, і усипальницю. Відновлювати обитель мешканці Бакоти почали в 1889 р Вони, як вміли, вели розкопки, знайшли і впорядкували древній джерело з цілющою кремнієвою водою. У 1893 р на місці давньоруської церкви Бакотського монастиря жителями Бакоти було споруджено нову дерев'яну церкву Спаса. Біла гора була місцем паломництва тисяч віруючих до 1918 р На початку 60-х років пройшла чергова хвиля боротьби з релігією, монастир закрили, а в 1963 р. зруйнували і монастирську церкву. Залишилися лише печери монастиря, які зруйнувати було не так просто.






Урочище, де розташований монастир, носить сліди двох різних культур - язичницької і християнської. У монастирі можна побачити ікони різних релігій. Рушники, хрести, килими приносять люди. Тут немає поділу на конфесії, а в скелях залишають записки з іменами - все записки читаються під час молитов на Маковея.








































В серпні, 14 числа, на Маковея, за давньою традицією сюди приїжджають тисячі паломників, особливо багато серед них жителів колишньої Бакоти. На сьогоднішній день основними спорудами монастиря є 3 печери і розміщені в два яруси ніші, а також 19 гробниць, вирубаних в підлозі. Біля монастиря знаходиться три джерела чистої і дуже смачної води, температура якої навіть влітку не піднімається вище 8-12 градусів.
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Оффлайн ingener100

  • Повідомлень: 1749
  • Поблагодарили: 115 раз(а)
  • Репутація: +7/-0
  • Iм'я: Денис
  • Звідки Ви: Полтава
  • Яка у Вас техніка: WV Passat и куча мотлоха.
Класс, надо ехать...
 

Оффлайн CAPITAN

  • Модератор
  • Повідомлень: 2196
  • Поблагодарили: 53 раз(а)
  • Репутація: +29/-0
  • Iм'я: Александр
  • Звідки Ви: Украина, Харьков
  • Яка у Вас техніка: VW transporter 3 , FIAT-IVECO, СКИФ М2
И мне понравилось,
Работая только ради материальных благ, мы сами себе строим тюрьму. И запираемся в одиночестве, и все наши богатства — прах и пепел, они бессильны доставить нам то, ради чего стоит жить. Антуан де Сент Экзюпери
 

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
"Надо..." "Понравилось..." - а я беру и еду :ae:
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Оффлайн Maygli

  • Повідомлень: 11
  • Поблагодарили: 1 раз(а)
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Игорь
  • Звідки Ви: Украина Черкассьі
  • Яка у Вас техніка: Ваз 21065 Скиф 2м Палатки
Был такой маршрут. Бакота на 8;28. https://youtu.be/e-fME8koFow
 
Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Nikki

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
А чего отчетов не выставляешь? Шикарные места :ay:
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Оффлайн Maygli

  • Повідомлень: 11
  • Поблагодарили: 1 раз(а)
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Игорь
  • Звідки Ви: Украина Черкассьі
  • Яка у Вас техніка: Ваз 21065 Скиф 2м Палатки
Могу дополнить рассказ. Действительно очень интересное, загадочное, красивое, захватывающее место.  Степь и начало горного хребта создали там климат приравненный к Крымскому. А растительность и водоросли сделали изумрудный цвет воды! К тому же часть этой истории- наша современность (затопление было уже в 80-х)
 

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Я смотрел с гуглмапс и так по отзывам понял, там можно найти место, где стать со Скифом? А то будет обидно, протащить Скиф через всю страну и не разложить :ah:
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Оффлайн CAPITAN

  • Модератор
  • Повідомлень: 2196
  • Поблагодарили: 53 раз(а)
  • Репутація: +29/-0
  • Iм'я: Александр
  • Звідки Ви: Украина, Харьков
  • Яка у Вас техніка: VW transporter 3 , FIAT-IVECO, СКИФ М2
Действительно место заслуживает внимания, можно подумать как съездить туда. Хорошая полезная информация
Работая только ради материальных благ, мы сами себе строим тюрьму. И запираемся в одиночестве, и все наши богатства — прах и пепел, они бессильны доставить нам то, ради чего стоит жить. Антуан де Сент Экзюпери
 

Оффлайн Ігор Чернівці

  • Повідомлень: 263
  • Поблагодарили: 8 раз(а)
  • Репутація: +3/-0
  • Iм'я: Ігор
  • Звідки Ви: Чернівці
  • Яка у Вас техніка: фольксваген пассат вариант
Там есть куча мест где можна стать сь Скифом. Только заезжать надо с села Грушка ,через Каштанивку. Там нормальная полевая дорога, местами гравийка. Если спускатся к детскому лагерю, то там очень крутой спуск, потом проблематично выехать. А так то места очень шикарные.
Мой телефон 0950198124
 

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Выехать для меня не проблема. Там где есть дорога, то еще ни разу не подвела машина, для этого ее и покупал.
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal