Автор Тема: Беларусь глазами украинца (4 дня, 2000 км) - 12 Мб  (Прочитано 8403 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
ну що. як кажуть прийшов час показати і тут на форумі мою мандрівку в Беларусь  :bv:

Це була перша самостійна поїздка за кордон на автомобілі. Перед виїздом намагалися зібрати якомога більше інформації про країну, її особливості, правила та обмеження.  Перш за все постав вибір пункту переходу.  Прочитавши, що в серпні зажди черги на кордоні Нові Яриловичі/Нова Гута (а ми якраз планували проходити цей кордон) було прийнято рішення приїхати ввечері в Чернігів, переночувати і зранку приїхати  на кордон.
кордон Нові Яриловичі/Нова Гута - Гомель – Бобруйськ – Мінськ (ночівля) – Ліда – Вселюб – Новогрудок – Любча - Щорси – Мир (ночівля) – Несвіж – Косово – Ружани – Каменець – Брест (ночівля) – Пінськ – Давид-Городок – кордон Нова Рудня/Виступовичі


День перший. Приїхали на кордон десь о 7 ранку, була невеличка черга та все дуже повільно рухалось. Але як виявилось, український кордон ми пройшли дуже швидко. Потрапивши в нейтральну зону, приєдналися до довжелезної черги автомобілів, які майже не рухалися. На білоруському кордоні якраз була планова зміна персоналу і нам довелось чекати ще близько години поки почався довгоочікуваний рух вперед. Добре, що грінкарту купив в Києві(14 днів за 190 грн.), більше нічого на кордоні не платив. Планували повертатися через один із кордонів Гомельської області, тому вирішили трохи схитрувати і не платити транзитний збір, який  обійшовся б десь близько 15 уо. Від’їжджали від   кордону о 12 годині. Витратити 5 годин на перехід кордону не входило в наші плани, але від цього не застрахуєшся. Погнали далі в Гомель, до першого місця нашої зупинки. Ну погнали це звичайно голосно сказано, тому що я, як ніколи в житті, дивився на дорожні знаки і тримав швидкість на рівні 70-90 км/г.



До Гомеля доїхали досить швидко. Зупинились поміняти гроші. Думали спочатку міняти гривні, але курс був невигідний, тому довелось  міняти $ . Оскільки була субота, пункт обміну працював лише на  базарі.  Підкріпившись смачною випічкою , поїхали шукати палац Рум’янцевих-Задунайських.  І тут треба зауважити ,що в цій країні під бровкою на дорозі ніхто не паркується, як це роблять, наприклад, у Києві, тому їхати вулицями міста одне задоволення. Доїхали до величезної площі , побачили вхід  до парку і невеличку паркову ,яка була повністю зайнята. Вирішили притулись поряд, але отримали зауваження даїшника. Сказав,що в Білорусії такі ж правила як і в Україні і були направлені до найближчого паркингу. Трохи образившись, ми поїхали шукати  паркинг, і скажу вам  це було нелегко! Але це зауваження  допомогло нам в майбутньому і де б ми не були , завжди паркувались у відведених для цього місцях. Доречі місця для паркингу безкоштовні, облаштовані  відповідними знаками та розміткою.
Ну ось нарешті  палацово - парковий комплекс Рум’янцевих -Паскевичів.







Палац в Гомелі, закладений в 1785 р. для П. Румянцева — помітне явище в розвитку монументальної цивільної архітектури Білорусі. Місце розташування палацу визначилося вигідними природними умовами — на горбі, над річкою Сож — і підтримувалося новою планувальною структурою міста.





Будівництво палацового комплексу можна розділити на декілька етапів. Першим етапом слід вважати 1785—1793 рр. В цей час був зведений головний корпус палацу. Другий етап — 1794—1805 рр. — період будівництва двох бічних павільйонів, флігелів і колонади. Третій етап — 1837—1848 рр. — пов'язаний з переходом володіння до генерал-фельдмаршала І. Паскевича і добудовою башти палацу.





Гомелський палац — свідок важливих історичних подій. 12 листопада 1917 р. тут проходило засідання міської Ради робочих і солдатських депутатів, на якій було вирішено про перехід всієї влади в Гомелі в руки Рад. У будівлі на початку революції розміщувалася перша Поліська Рада робочих і солдатських депутатів.



Палац сильно постраждав в березні 1919 р. під час контрреволюційного заколоту, що відбувався в Гомелі. Будівля була відновлена в 1923—1925 рр.



На початку Великої Вітчизняної війни тут знаходився штаб центрального фронту. Після війни від палацу залишилися одні лише обгорілі стіни. Зараз палац повністю відновлений. В ньому розміщуються Палац піонерів та  обласний краєзнавчий музей.





Безпосередньо до палацового ансамблю примикає Петропавлівський собор, побудований в 1809—1819 рр. за проектом архітектора Кларка в стилі класицизму.





На цьому наше знайомство с Гомелем закінчується, треба їхати далі.
Дорога лежить в легендарний, всіма відомий Бобруйськ. Багато хто чув приколи в інтернеті про це місто, але мало хто знає що це місто дійсно існує та знаходиться в Білорусії. Тому наша головна задача знайти бобра і подивитись фортецю.
Але перш ніж вирушити в дорогу стояло завдання знайти заправку і ми її таки знайшли на виїзді з міста. В Білорусії обмежена кількість газових заправок, тому перша порада якщо бачите заправку, то краще заправитись під зав’язку.
Правила заправки там суворі, треба висаджувати всіх пасажирів і відкривати капот, ось ! На всіх заправках однакова ціна, немає такого різноманіття як у нас. 1300 біл.руб. (0.46 уе.) за 1 л.



Заїхали в Бобруйськ. Місто здалося сірим та непримітним. Люди, що в Гомелі що в Бобруйську траплялись  привітні, хоча всі багато розмовляють, відчепитися не можна.



Без особливих труднощів знайшли фортецю, будівлі якої були розташовані на великій площі.







Бобруйська фортеця була закладена за наказом Олександра I від 16 червня 1810 р. Це рішення визначилося ускладненням зовнішньополітичної обстановки і необхідністю захисту західного кордону країни, що спирається на водний рубіж — річку Березіну. Фортеця повинна була прикрити стратегічно важливий напрямок до Росії. Керівництво будівництвом на першому етапі було доручене інженеру-капітану Ф. Норбуту.







Кому цікаво дізнатися про Бобруйську фортецю більше можна завітати на сайт
 Подивились також льодовий палац , який оточений руїнами та вцілілими будівлями колишньої фортеці.



І нарешті поїхали шукати бобра. Ось він легендарний бобер, про якого ходять стільки жартів в інеті.



На цьому знайомство з Бобруйськом закінчуємо і прямуємо далі в Мінськ.  Трохи поспішаємо, щоб встигнути до темна, знайти готель та відпочити.
В Мінськ прибули по плану, знайшли готель, який  замовляли ще з Києва. Готель був привабливий по розташуванню, вартості та зручностям. Готель новий, підпорядкований Белтрансгазу. Меблі, постіль, сантехніка - все нове і в гарному стані, приємно було відпочивати.
Готель ВАТ «Белтрансгаз»
220114, м.Мінськ, вул.Ф.Скорини, 4
Тел.: 219-19-50, 237-01-16
email: hotel.mag@btg.by
сайт http://www.btg.by/services/hotel/
Вартість номера 104420 біл. руб. (37 уе.)
Поруч паркова без охорони.
Готель розташований не далеко від Національної бібліотеки Білорусії, тому ми вирішили залишити авто біля готелю і прогулятись, познайомитись з нічним Мінськом, ну і звичайно пофотографувати.



Ємність фондосховища — 14 млн. одиниць зберігання, висота споруди — 72 м, кількість читальних залів — 20 (2000 читацьких місць), площа забудови — 19505 м2, загальна площа приміщень — 112670 м2, корисна площа — 63570 м2, будівельний об'єм — 411820 м3.



Бібліотека знаходиться в великому парку, по якому дуже приємно прогулятися . Міф про те що в Білорусії не вживають алкоголь в суспільних місцях був розвіяний. А через дорогу великий супермаркет, де  молодь купує пиво, горілку та вино. 
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Другий день. Ліда – Вселюб – Новогрудок – Любча - Щорси – Мир
З ранку заїхали ще раз подивитись бібліотеку та проспект з будинками радянських часів.



Далі поїхали до центру Мінська  вулицею Незалежності. Планували оглядово подивитись місто і зупинилися біля Троїцького передмістя.


Залишаємо авто на паркінгу та йдемо дивитись старовинний куточок Мінська. Детально на кожному місці зупинятись не буду, адже екскурсія була оглядова.







Монастир бернардинок:  собор Св. Духа (кафедральний правосл.)  1642—87 рр.

Монастир ізуітов: костел Діви Марії  1700—10 рр.


Ратуша



Монастир бернардинців: костел св. Іосифа 1644—52 рр.

А ось далі нас чекали замки та фортеці. Це була головна мета нашої мандрівки.
Їдемо в Ліду до замку Гедиміна

Фортеця була побудована в 1323—1325 рр. князем Гедиміном і впродовж декількох століть залишалася потужною цитаделлю на західних землях Білорусі.
Багаточисленні облоги, які витримувала фортеця, привели до пошкодження стін, руйнування башт і повного знищення її забудови усередині. Нині Лідський замок знаходиться на реставрації. Археологічними розкопками виявлено його внутрішнє планування, фрагменти башт, уточнено багато архітектурно - планувальних, конструктивних і частково художніх характеристик.




Хрестовоздвиженський костел.

Ще цікаві пам’ятники Ліди


Далі дорога по грунтівці. Це для тих хто вважає, що в Білорусії всюди гарні дороги. Можу з впевненістю сказати - не всюди. І ось він Вселюб, де знаходиться найстаріший костел в Білорусії св. Козиміра.

Будувався як католицький храм, з 1576 по 1642 рр. був відданий під кальвінський собор, потім знову переосвячений в костел. Башта – дзвінниця була прибудована до храму лише в 2-й половині XIX ст. У 1986 р. костел серйозно постраждав від пожежі у 1988 р. був відновлений.


Поруч плебанія.

Продовжуємо свій шлях  в Новогрудок.  Дорогою нас супроводжував дощ і ми вже подумали , що він нам зіпсує прогулянку по такому цікавому місту.  Але, на щастя, дощ закінчився і була свіжа та гарна погода.  Ставимо ,як завжди, авто на паркинг і  починаємо шукати замок.
Замок середина XIII ст.

Споруда Новогрудського замку відноситься до початкового періоду історії міста.
Розташований на самому краю крутого горба, його можна було разгледити за багато кілометрів від міста. Свого оборонного значення замок не втрачав аж до 1710 р. (був спалений шведами).


Внутрішній простір замку був зайнятий спорудами різного призначення. Розкопками виявлені залишки храму, житла, господарських споруд, знайдені кам'яні фундаменти княжого палацу.



Також в місті є унікальна споруда, дерев’яна мечеть. Зведена в 1855 р. на місці раніше існуючої (з 1796 р.) мечеті. Знову діє з 1997 р.

Місто як і вся Білорусь чисте. Невеличке історичну частину можна пройти пішки.
Ще трохи фото міста.

Костел св. Михаїла Архангела, 1724 р.

Монастир францісканців: церква св. Миколая, 1780 р.

Далі Любча, де знаходиться Любчинський замковий комплекс початку XVII ст.


Церква св. Іллі по дорозі до замку.

Трішки відпочили та перекусили. Як добре, що з собою взяли автохолодильник з провіантом.
Їдемо далі до красивого та відомого Мирському замку. По дорозі проїжджали населений пункт Щорси і побачили цікаву будівлю. В путівнику вичитали, що це  церква Дмитра Солуньського. Там ще є садиба Хрептовичів, але вже не було часу шукати її, треба було встигнути  до темна в Мир.

Знайшли готель швидко . Він розташований на центральній площі  між Троїцькою церквою 1533-50 рр. та костелом св. Миколая 1599-1605 рр.   Нам пощастило, були вільні номери і прийнятні ціни, але адміністратор порадила замовляти заздалегідь бо часто бува, що всі номера зайняті.


Готель "Мир"
 смт Мир, пл. 17 Вересня, 2
Тел. (8 01596) 23851
Вартість номера  65200 біл. руб. (23 уе.)
Поруч паркова без охорони, але за парканом.
Номер  посередній , але чистий. Санвузол так собі.  Поселились та пішли вечеряти. Недалеко від готелю та замку є гарне кафе. Їжа смачна та досить великі порції.
Гарно та недорого повечеряли, пішли відпочивати  з думками про найгарніший замк Білорусії.
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
День Третій.  Несвіж – Косово – Ружани – Каменець – Брест
Зранку відразу поїхали до замку, накрапував дощ,небо затягло сірими хмарами, замок був ще закритий, тому вирішили погуляти до відкриття по території.
Замок Ілінічів в Мирі – видатна пам’ятка білоруської архітектури.
Будівництво палацово-замкового комплексу проходило не одноразово, що добре просліджується в характері архітектури його різних частин. Спочатку, в XVI ст, були побудовані кріпосні стіни і башти. Пізніше вже при Радзивілі Сиротці, на початку XVII ст, уздовж східної і північної стін будується триповерховий палац.

З кінця XIX ст пейзаж та  замок значно змінився. Тут було розбито парк, влаштовано ставок, в 1904 р. в парку споруджено храм-усипальницю.
Замок дійсно дуже гарний і якщо їхати в Білорусь, то обов’язково раджу поїхати подивитись.

Поки ми гуляли по замку почався справжній ливень і тішило те, що побачили багато цікавого.









Вхід в замок коштує
За замком в парку знаходиться храм - усипальня Святополк – Мірських зведений в 1904 р.  за проектом академіка архітектури Марфельда.



Можна зайти до середини та спуститись в саму усипальню в підвальному приміщенні.
Вхід коштує
Їдемо далі, оскільки  день по плану мав бути дуже насичений. 
Наступна зупинка місто Несвіж. Ставимо авто і пішки починаємо оглядати місто. Спочатку ми натрапили на Слуцьку браму, 1690 - 1700 рр. Слуцкая брама - оригінальний пам'ятник архітектури бароко. Колись вона входила в систему міських укріплень, захищаючи в'їзд до міста з боку Слуцкого тракту.

Питаємо як пройти до замку і по дорозі знаходимо ще одне заплановане для огляду місце. Замкова башта 2-гої половини XVI ст. та костел єзуїтів (фарний) 1587—93 рр., оновлений в 1705 р.

Архітектурний пам'ятник раннього барокко, побудований Яном Марією Бернардоні в 1584—1593 рр. Прототипом його є римський храм Або Джезу, споруджений в 1584 р. архітекторами Віньолой і Портой. Костел був побудований в комплексі з єзуїтським колегіумом (існував до 1826 р.).

Інтер'єр храму відрізняється урочистістю і пишнотою. У його прикрасі більше використаний живопис і різьблення, чим засоби архітектурної пластики. Особливо виділяється розпис підкупольного простору, що реставрується художником Хеськи в 1752—1754 рр. Тоді ж художником була написана і картина "Таємна вечеря" для головного вівтаря костелу.
Храм є родовою усипальнею князів Радзивілів.
Вхід до усипальні можливий за окрему плату.

Поряд з костелом, біля виходу до греблі, що веде до замку, розташована замкова башта. Ця споруда кінця XVI ст. до цих пір зберегла всю первозданну, добарочну архітектуру. До XVIII ст впритул до башти примикала Замкова брама — міські ворота, через які здійснювався зв'язок із замковим комплексом.

Проходимо через парк по греблі до палацово - паркового ансамблю Радзивілів XVI—XVIII ст.
Зараз там йдуть активні роботи по реставрації, але деякі зали відкриті для відвідувачів. Вхід коштує
На місці дерев'яного укріплення  середини XVI ст був закладений кам'яний замок. Споруду його на першому етапі вів італійський архітектор Ян Марія Бернардоні — автор ряду споруд в місті.





Романтична привабливість архітектурних форм замку була використана в другій половині XIX ст майстрами - садівниками при розбитті парку. Територія парку зараз складається з п'яти частин: Замкова ділянка, Старий парк, Японський парк,  Новий парк і Англійський парк спільним майданом понад 90 га. Художню цінність складають зелені насадження, майстерно підібрані і розміщені.





У різний час палац виглядав по-різному.

Насолодившись прекрасним парком та замком вирушили далі. Звісно, що там можна провести  цілий день , гуляючи по парку.
Повернулись на площу, де неподалік стояв наш автомобіль,ми ще оглянути ратушу та торгові ряди, 1596 р. На жаль, в саму ратушу ми не потрапили.


Прямуємо до Косово, де знаходиться палац Пусловских, 1838 р.
Палац також на реставрації, хоча тут вона дещо затяглася.
Написано що треба платити, але так і не знайшли, де збираюсь гроші, поруч ні душі.


Недалеко від палацу  повністтю відбудована в 2004 р. садиба національного героя Костюшко на фундаментах XVIII ст. по малюнках XIX ст.
 1746 р. народився Андрій Тадеуш Бонавентура Костюшко, політичний і військовий діяч Речі Посполитої, національний герой США, керівник національно-визвольного повстання 1794 р., жорстоко пригніченого російськими військами під командуванням Суворова. Провівши декілька років в Петропавловськой фортеці Санкт-Петербурга, Костюшко був випущений по амністії Павла I.

Поспішаємо далі в Ружани, де знаходиться палацовий комплекс Сапег першої половини XVIII ст. Несподівано почали згущатися хмари, почали побоюватись, що буде дощ. Адже побачене настільки вразило, що хотілося полюбуватися грандіозними руїнами якомога довше.

Ружанський палац сильно постраждав в першу світову війну: згорів і частково обрушився. Проте і зараз його великомасштабні форми разом з культовими будівлями в значній мірі визначають силует поселення.




Реставрація комплексу почалася в 2009р.
На головній площі міста стоїть Троїцький костел 1615р. та Петропавлівська церква 1675р.
Поряд з площею на території автобази знаходиться напівзруйнована синагога др. пол. 19ст. Робочі не проти присутності туристів, нас навіть провели таємним ходом до середини.


Далі потрібно було встигнути в Брест ,щоб поселитись до темна, але спокуса велика штука і перед Брестом ми все ж таки заїхали в Кременець, бо  хотілось побачити Башню- Донжон 1276—88 рр. Звісно в середину не потрапили, було вже пізно було і починало темніти.

В Брест ми приїхали вже, коли зовсім стемніло. Ми не бронювали готель, лише була роздрукована інформація по готелях міста. По карті їдемо до скуплення готелів, і ось нарешті  бачимо довгоочікуваний знак готель, прямуємо за знаками, готель «Елена», але, на жаль, він був забитий і залишились тільки дорогі номери. А ось за квартал був стадіон, на території якого і був готель , де ми стомлені і голодні зупинились. Йти їсти кудись не було сил, тому я збігав в гастроном за провіантом. Не вперше нас спасали смачні білоруські йогурти. Перекусили і спати,бо  зранку нас чекала Брестська фортеця.
Готель "5 колец"
розташований в центрі міста поблизу меморіалу "Брестська Фортеця", парку культури і відпочинку, на території стадіону УП ОСЬК «Брестский»
Адреса: м.Брест, вул.Гоголя, 9
Тел. 208495
Вартість номера 69200 бел. (25 уе.)
Парковка, що охороняється на території стадіону.
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
День четвертий. Брест - Пінськ – Давид-Городок.
Зранку з’ясувалося, що фортеця поруч біля нашого місця ночівлі. Знову відчули радість. Встали рано і приїхали, коли ще майже нікого не було. Але вже через декілька хвилин народ так і кишів всюди по території фортеці. Навіть стали свідками зйомок, якогось воєнного фільму. На території фортеці ми провели досить багато часу, оскільки територія досить велика.
Брестська фортеця, 1836—42 рр., знаходиться на західній околиці Бреста, на кордоні Білорусії та Польщі. Розташування міста на Дніпро - Бугському водному шляху у вузлі доріг на Москву, Варшаву, Київ, Вільнюс давно визначило його стратегічне значення як опорного прикордонного пункту.
Пропозиція про будівництво оборонних укріплень на злитті річок Буг і Мухавца з'явилася ще в кінці XVIII ст . Хід Вітчизняної війни 1812 р. підтвердив його доцільність і в 1833 р. був затверджений проект фортеці, розроблений військовими інженерами Опперманом, Малецьким і Фельдманом. Фортеця була урочисто закладена 1 червня 1836 р.

Фортеця була не лише чудовою військово-інженерною спорудою, але і цікавим архітектурно-художнім комплексом. Показовими в цьому відношенні були будівлі Інженерного управління і Білий палац, побудовані з використанням колишніх монастирських корпусів, гарнізонна церква (Д. Грім, 1879 р.), мости, офіцерські будинки, тощо …
Впродовж другої половини XIX — на початку XX ст у фортеці неодноразово проводилися роботи по модернізації і розширенню, в яких брали участь відомі інженери-фортіфікатори.


Нас всюди переслідували попереджувальні таблички,які не давали забути,що ми знаходимось в прикордонній зоні.

Церква св. Миколая 1851—79 рр.




Вже був час вирушати додому, але ніяк не виходив з голови ще один об’єкт про який я прочитав в інеті перед мандрівкою. Так ось майже за містом зберігся Форт №5, який також знаходиться  в прикордонній зоні. Почали шукати, проїхали вздовж прикордонного пункту пропуску не звертаючи уваги на попередженя, що проїзд заборонено. Наша сміливість виправдалась і ми потрапили  до форту. І не пожалкували...
Вхід коштує








Взагалі, самостійно потрапити сюди досить складно, адже від останньої зупинки транспорту необхідно пройти пішки 2км.
Ну ось і дорога додому, але нас ще чекало одне місто. Місто Пінськ, затишне, чисте, нам дуже сподобалось, на жаль, було не багато часу, але місто дуже цікаве і варто на триваліший огляд. 
В місті знаходиться комплекс єзуїтського колегіуму, який займає головне місце в ансамблі історичного центру. Корпус колегіуму був побудований в середині XVII ст.


Монастир францісканців: костел Успіння, 1510 р.

Франциськанський костел Успіня був побудований на місці храму XVI ст. (1712—1730) з включенням в кладку фрагментів старих стін, що збереглися.
В цілому монастир, башта-дзвіниця, костел і супутні культовому комплексу споруди займають квартал і до сьогоднішніх днів є однією з художніх пам'яток Пінська.


Палац Бутрімовіча, побудований в 1794 р. на головній вулиці Пінська, заслуговує на особливу увагу. Це архітектура перехідного типу — від бароко до класицизму з імпровізацією канонічних форм в окремих фрагментах і деталях. У будівлі розміщується Палац піонерів і школярів.

Парк

На річці стоїть цікава дерев’яна споруда, річний вокзал, п.п. 20 ст.

По дорозі в Давид-Городок побачили доволі цікаву церкву Казанської ікони Богоматері, 1913 р.    

Кордон проходили на пункті пропуску Нова Рудня/Виступовичі . Білорусів пройшли дуже швидко,а от нейтральна зона зустріла нас чергою, довелось знахабніти і обігнати білорусів без черги. Українські прикордонники зустріли нас не надто привітно, працювали повільно і тягли час. Проїхали  Коростень,вїхали в Київську область, а далі вже просто почало двоїтись в очах. Сил їхати не було і тут ми вирішили спробувати як воно спати у бусі. Звісно ми передбачили, що може бути така ситуація і взяли з собою постіль та ковдри. Єдиною проблемою, яка нас чекала абсолютна відсутність облаштованих місць для відпочинку. Чесно кажучи, в цьому плані в Білорусії проблем нема  і відповідно облаштовані місця знаходяться на кожному кроці. Довелося скористатися першою зупинкою, яка була по до розі і більш-менш віддалена від траси. Розклали нашвидкуруч  диван і проспали до 8 ранку. Ночівля в бусі сподобалась, досить зручно і комфортно.
Проїхали  понад  2000 км. , з них 1500км по Білорусії, все зайняло 4 дні та 3 ночі. Поїздка дуже сподобалась. Бюджет поїздки десь 400 уе. на все про все.

Також потрібно  зазначити, що багато в чому допоміг сайт http://globus.tut.by/ та путівник «Беларусь по городам та висям» Андрія Сапунова. Раджу взяти до уваги, якщо збираєтесь їхати подивитись красу  та цікавинки Білорусії.
Також у дорозі допомогли мапи країни, та докладні мапи міст, які роздрукував  з Інтернету.
 

Оффлайн Павел-1

  • Повідомлень: 7373
  • Поблагодарили: 491 раз(а)
  • Репутація: +46/-0
  • Iм'я: Павел
  • Звідки Ви: Донецк Украина
  • Яка у Вас техніка: GWM Невядов126N СКИФ-много
Влад! Большое спасибо за предоставленное удовольствие. В Беларусси был очень давно, еще при СССР. Сейчас в Минске и Бресте живут мои друзья.
ЛЮБЛЮ ЖИТЬ!!!

Тел. моб.   071 324 56 44    066 710 93 94
US8ILP
 

Оффлайн Aviator

  • Повідомлень: 359
  • Репутація: +3/-0
  • Iм'я: Анатолий
  • Звідки Ви: г. Кривой Рог, Украина
  • Яка у Вас техніка: Маленький машин
    Очень интересно было почитать и посмотреть. Класно, спасибо.  :ay:
Главное - любить то, что делаешь. Только так можно добиться успеха.  (с) Д.Трамп
 

Андрей

  • Гість
посмотрел,  ощущение как будто сам туда сездил, спасибо...
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Прошу.
Самим дуже сподобалось. Беларусь дуже цікава країна, є що дивитись не дивлячись на їх політичну блокаду.
Ось думає може згодом далі відкривати цю країну.
 

Оффлайн diver

  • Повідомлень: 22
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владимир
  • Звідки Ви: Харьков
  • Яка у Вас техніка: Mercedes SPRINTER.
Влад спасибо очень интересно. только дупля не дам зачем так быстро 4 дня - 2000 км на день по 500. может сделать эти-же 2000 но дней за 6-7. как менты к нашим? как таможня?чего требуют. будешь еще собираться сообщи может  срастется
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Влад спасибо очень интересно. только дупля не дам зачем так быстро 4 дня - 2000 км на день по 500. может сделать эти-же 2000 но дней за 6-7. как менты к нашим? как таможня?чего требуют. будешь еще собираться сообщи может  срастется

чесно кажучи, ця мандрівка була тільки початок нашого турне ) було лише 5 днів, а потім були куплені квітки в Туніс. Тому ми тільки приїхали, відразу улетіли на море. А так звісно краще на тиждень.
Літом довгий день, можна проїхати більше. Але згоден що хотілось би і довше, але ж часу так мало, а країн так багато ...

Їздив тільки по правилам, швидкість не перевищував, на трасах зустрічаються патрулі. Таможня нормально, можна по укр. паспорту їхати, також потрібна грін карта  зараз коштує десь 210 грн. на 14 днів. Також автобани платні. Плату за транзит не платив.
Як що більше 3 суток в країні то треба реєстрація, але як що в готелі то там реєстрація автоматично і безкоштовно. На кордоні нічого не платив, майже не перевіряли.

Навіть і не знаю, коли вже, бо ми тут скоро батьками плануємо стати так що, сам розумієш …
Хоча думали якось ще поїхати, але вже оминути Гомель та Мінськ.
 

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Почитал - как будто там побывал, фотографии отличные. Огромное спасибо за экскурсию.  :ab:
Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

Юрий

  • Гість
Мне кажется,что после Влада таких отчетов,никуда ездить и не надо,такое впечатление.что мы уже там были. :ay:
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Мне кажется,что после Влада таких отчетов,никуда ездить и не надо,такое впечатление.что мы уже там были. :ay:


навпаки повинно хотітись поїхати та подивитись все особисто.



 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal