Автор Тема: Причіп дача своїми руками на всі випадки життя  (Прочитано 5169 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Nikki

  • Администратор
  • Повідомлень: 21040
  • Поблагодарили: 978 раз(а)
  • Репутація: +163/-0
  • Iм'я: Миколай Анатолійович
  • Звідки Ви: Україна, Дніпро
  • Яка у Вас техніка: Mitsubishi Pajero WagonII, Скіф М2, АП-1
Не є таємницею той факт, що купівля дачі сьогодні - затія не з дешевих. Ціни на них просто захмарні, а якщо будувати з нуля - то будматеріали можуть обійтися ще дорожче, не говорячи про дозволи і іншу нісенітницю. До того ж, останнім часом дитячих таборів відпочинку стає усе менше і менше, а вибити путівку взагалі для багатьох не реально. Адже так хочеться зі своїми дітьми відправитися на природу на канікулах. Що ж робити, чи є вихід з цієї ситуації? Звичайно є: виготовлення причепа дачі своїми руками чи купівля готової відносно недорогої моделі.

Цей вихід - причіп дача своїми руками

Ясна річ, що дача на колесах - це незвична для усіх нас дача в повному розумінні. Точніше буде сказати автокемпер. Хоча і ця назва далека від істини, оскільки видів і модифікацій дач на колесах дуже і дуже багато. Безумовно, автокемпер не занадто дешева іграшка, проте, він доступніший, ніж звичайна дача.


Такі дачі на колесах діляться на житлові причепи і мобільні комплекси. Якщо говорити про бюджетні варіанті - то це причіп-намет. Такий причіп дача може буксируватися звичайною легковою машиною, місця він займає не багато, комфорт на середньому рівні.

Є ще житловий причіп або автотрейлер. Тут вже умови більш ніж комфортні.
Далі в ієрархії дачних причепів слідує житловий модуль для пікапа, який обладнаний не лише ліжком, але ще кухонним блоком і санвузлом. Кріпиться такий модуль, як Ви зрозуміли з назви, до пікапа.

Альков кемпер є повноцінною дачею на колесах, яка монтується на так званому серійному шасі. У такому варіанті над кабіною водія розташований альков, обладнаний двоспальним ліжком.

Житлові мінівени, напівінтегровані і інтегровані моделі у своїй комплектації мають усе необхідне, а саме спальні місця (більше одного), кухонний блок, санвузол.

Не приховуватимемо, що такі агрегати - це розкіш, та і коштують вони недешево. На крайній випадок заощадити можна, для цього необхідно шукати б/у кемпер. При такому варіанті купівлі ви можете заощадити більш ніж удвічі.

Є ще один варіант, а саме причіп дача своїми руками. Головне - наявність бажання і уміння тримати інструменти. Можете подивитися наочне відео причіп дача своїми руками.



А чим же обладнана дача - причіп?

Передусім, відмітимо - що причіп дача своїми руками практично комфортабельні апартаменти, які мають все для того, щоб забезпечити Вам автономне проживання на вищому рівні. Це і енергопостачання (мережа 12В, 220В, газ), повноцінні спальні місця, кухонний модуль, повітряне опалювання, гаряча і холодна вода, туалет, холодильник, меблі і, звичайно ж, душ.


Вода нагрівається за допомогою електричного бойлера, який має об'єм в середньому близько 40 літрів. За бажання Ви можете поставити бак більшого об'єму, особливо якщо плануєте митися досить-таки часто. Варто сказати, що в кемпінгах, які спеціалізуються на обслуговуванні причепів дач, передбачено навіть підключення до системи каналізації і водопостачання.

Стосовно джерел живлення, то вони можуть бути декількох типів. Спершу, це, звичайно ж, акумуляторна батарея Вашого авто. Окрім цього, акумулятор може бути встановлений і в сам причіп і мати систему заряджання. А ось через спеціальний роз'єм на борту Ви можете підключитися до зовнішньої мережі в 220В. Для цього може бути використаний або генератор (бензиновий або дизельний) або інше джерело на кемпінгу, де Ви відпочиватимете. Ну і, звичайно ж, газ. Він зазвичай транспортується в балонах, які розміщуються в спеціальному відсіку, ізольованому від інших.

Окрім цього, сучасний ринок готовий запропонувати безліч додаткового устаткування, яким може бути обладнаний причіп дача, виготовлений своїми руками. Це і генератори, і кондиціонери, і навіть сонячні батареї. Ви можете навіть придбати комплект для супутникового телебачення і багато що інше.

Трохи про конструкцію причепа дачі

Основною частиною цього причепа є шасі, а конкретніше металевий каркас, на який і лягає усе навантаження причепа. Саме до нього згори і кріпиться уся житлова надбудова. Знизу кріпиться ходова частина і підвіска.


Через весь каркас по центру проведена звичайна тонкостінна труба з діаметром в 100 мм. Закінчується ця труба дишлом із зчіпним пристроєм. У середній частині до труби приварюють дві поперечки. Потім на ці поперечки за допомогою зварювання кріпляться ще і накладки-підсилювачі, що мають отвори для болтів, до яких надалі кріпляться важелі підвіски. Окрім цього, такі ж точно пластини приварюються до труби ближче до середини. Вони сполучають так звані деталі нижнього обв'язування каркаса з центральною трубою, і при цьому посилюють їх. Жорсткість конструкції також збільшена і за рахунок колісних ніш, які зроблені за допомогою трапецієвидних зварних рамок.

Сам каркас на причіп дачу своїми руками варять з куточка 40 на 40 мм. Важливо правильно вибрати вісь коліс. Необхідно щоб в статичному положенні дишло в місці свого зчеплення чинило вертикальний тиск не більше 25-40 кілограм на буксир тягача.

Причіп дача своїми руками має бічні стінки, які виконані з соснових рейок. Згори вони покриті фанерою, а усередині оброблені пластиком. Сам каркас виготовлений з куточка, що має розмір 30 на 30 мм

Фіксація бічних стінок у вертикальному положенні здійснюється за допомогою стойок (тонкостінні трубки). Спеціально для них по чотирьох кутах підготовлені отвори. Самі стінки до стойок кріпляться за допомогою звичайних болтів.

Основою двох спальних відсіків також є металева рама, яка виготовлена з труб. Кожна така рама має дві половини.

Брезентові тенти до даху, бічних стін і підстав усіх спальних місць кріпляться за допомогою спеціальних металевих петель. А ось в жорстких елементах кріплення здійснюється за допомогою гвинтів М4. Для того, щоб добитися максимального ущільнення при кріпленні, брезент і до бічних стінок і до даху притискається спеціальними планками, які потім фіксуються болтами.

Що стосується підвіски, тягово-зчіпного пристрою, гальмівної системи і світлової сигналізації, які має причіп дача - то вони нічим не відрізняються від подібних систем у інших причепів.

Замість післямови

Погодьтеся, нічого надприродного, проте скільки радості Ви подаруєте собі і Вашим дітям. Адже такий причіп дача своїми руками може відправитися в подорож у будь-який момент. І почувати себе в ньому Ви будете більш ніж комфортно.


Не витрачайте свого часу на пояснення: люди чують лише те, що хочуть почути. @ Пауло Коельо
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal