Автор Тема: Ялта  (Прочитано 2666 раз)

0 Користувачів і 1 Гість переглядають цю тему.

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Ялта
« : 02-12-2009, 15:28:23 »
Ялта - перлина Криму, розміщена в центрі величезного гірського амфітеатру близько 1500 м над рівнем моря. Через місто протікають гірські річки Швидка (Дерекойка) та Учан-Су (Водоспадна). За 8 км від Ялти знаходиться найвищий водоспад Криму - Учан-Су висотою понад 98 м.







Місто було засновано грецькими колоністами. Щодо дати заснування, то одностайної думки немає,хоча можна припустити,що це 1 ст. н.е. За легендою,постраждалі від шторму греки після довгих морських блукань знайшли притулок на мальовничому березі. Після цього, поселення ,що було засноване на місці висадки грецьких моряків назвали Ялос (у перекладі з грецької - "берег").
На території міста знайдено археологічні пам'ятки епохи бронзи та поховання таврів 6-5 ст. до н.е. на Полікурівському схилі.
Нубійский географ Здрізі (II ст.) називав Ялту Галітою. В 1154 р. в описах Кримського побережжя "Книга Роджера",що залишив відомий арабський географ-мандрівник аль-Ідрісі, територія Ялти згадується як поселення половців під назвою "Джаліта". В 14 ст. в документах та на картах Ялту називали Яліта, Калліта, Гіаліта та Еталіта.



Прибувши до Ялти ви неодмінно почуєте вираз Велика Ялта. В даному випадку мається на увазі територія протяжністю близько 70 км , до якої входить 2 міста(Ялта та Алупка), 21 смт, серед яких варто виділити Гаспру, Гурзуф, Нікіту, Кореїз, Місхор, Курпати, Лівадію, Масандру, Ореанду, Паркове, Понизівку, Симеїз, Мухалатку, Форос та 9 сіл.







Ялта
Собор Олександра Невського
Канатна дорога Ялта-Гірка
Кірха святої Марії
Римо-католицький костел
Храм Святого Іоанна Златоуста


мої мандрівки в АР Крим

 

Оффлайн Zaichik3152

  • Повідомлень: 204
  • Репутація: +5/-0
  • Iм'я: Андрей
  • Звідки Ви: на Днепре
  • Яка у Вас техніка: ВАЗ 21083
Re: Ялта
« Відповідь #1 : 12-12-2009, 23:45:20 »
Спасибо. будто еще раз побывал в тех местах
 

Оффлайн Vladya

  • Повідомлень: 107
  • Репутація: +0/-0
  • Iм'я: Владя
  • Звідки Ви: Киев
  • Яка у Вас техніка: Volkswagen Мультиван
Re: Ялта
« Відповідь #2 : 24-01-2010, 17:45:12 »
Я Ялту наверно лучше чм Киев знаю. Регулярно в свое время там бывали. Курорт одним словом.
 

 


SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal